امروز : چهارشنبه 7 مهر 1400 بروزرسانی:1400/07/05

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

5:28 PM 1400/04/09 تعداد بازدید: 2
توزيع بچه ماهيان گرمابي در استان با رهاسازي تعداد ۲۰۰ هزار قطعه بچه ماهي آمور و كپور معمولي در بيش از ۱۳۰ باب استخر پرورش ماهي شهرستان زهك آغاز گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل شيلات استان سيستان و بلوچستان ﴿آبهاي داخلي﴾؛ توزيع بچه ماهيان گرمابي در استان با رهاسازي تعداد ۲۰۰ هزار قطعه بچه ماهي آمور و كپور معمولي در بيش از ۱۳۰ باب استخر پرورش ماهي شهرستان زهك آغاز گرديد.
ميراني شاهرودي مدير كل شيلات استان با اعلام خبر فوق افزود در تداوم روند رهاسازي لارو ماهيان گرمابي كه در ارديبهشت و خرداد ماه سال جاري در منابع آبي و استخرهاي جوامع روستايي با هدف ايجاد اشتغال در قالب فعاليت هاي صيد و صيادي و توليد بچه ماهي گرمابي صورت پذيرفت رهاسازي گسترده بچه ماهيان توليد شده در مركز بازسازي ذخاير ماهي زهك در منابع آبي و استخرهاي پرورشي سطح استان در دستور كار و از جمله اولويت هاي مهم اين اداره‌كل مي باشد.
وي استان پهناور سيستان و بلوچستان را به لحاظ تنوع شرايط آب و هوايي مستعد پرورش انواع گونه‌هاي آبزيان عنوان نمود و افزود در مناطق جنوبي استان ماهيان گرمابي و در مناطق مركزي و شمال استان  علاوه بر گونه هاي گرمابي مي توان گونه هاي سردابي، خاوياري، شاه ميگوي آب شيرين، زالو و زينتي را نيز پرورش داد.
ميراني شاهرودي افزود با هدف تنوع بخشي و ترويج گونه هاي اقتصادي و به تبع نتايج موفق پايلوت پرورش ماهيان خاوياري و شاه ميگوي آب شيرين در مركز زهك، توسعه پرورش اين گونه ها در استان آغاز گرديده و در حال حاضر در ۴ مزرعه پرورش ماهي بخش خصوصي در سطح استان پرورش دو گونه ارزشمند خاوياري (فيل ماهي و قره برون) در حال انجام مي باشد.
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)