تاریخ ارسال

بازدید معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی و مدیر محترم حراست سازمان شیلات ایران از طرح الگویی - تلفیقی پرروش ماهی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی)

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی):

جناب آقای مهندس رستم پور معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی و جناب آقای مهندس حاجی بابایی مدیر محترم حراست سازمان شیلات ایران از طرح الگویی-تلفیقی پرورش ماهی، کشاورزی و دام‌پروری آقای میری واقع در شهرستان زهک بازدید نمودند.

مهندس شاهرودی مدیرکل شیلات، با اعلام خبر فوق افزود: طرح های تلفیقی از موثرترین روش های افزایش بهره وری آب، ایجاد اشتغال و درآمد در مناطق گرم و خشک همچون استان سیستان و بلوچستان می باشد در این روش استخر پرورش ماهی همچون قلب تپنده‌ی مجموعه ای از فعالیت های تولیدی عمل می‌کند.

مزرعه مورد اشاره که در 10 کیلومتری شهرستان زهک واقع شده است دارای یک حلقه چاه می باشد که به ترتیب یک باب استخر بتنی (در حال پرورش ماهیان سردابی)، یک باب استخر خاکی (که بیش از دو تن ماهی گرمابی از آن برداشت شده است) و سپس سایر فعالیت ها فعالیت های دامداری و کشاورزی همچون پرورش دام، طیور، صیفی جات، درختان باغی، پرورش زنبور و ... مشروب می نماید. قابل ذکر است در طی بازدید انجام شده مهندس رستم پور معاون محترم سازمان، ضمن استقبال و تاکید بر ضرورت گسترش و ترویج اجرای چنین طرح هایی بر نقش موثر این طرح ها در ایجاد اشتغال و توسعه جوامع روستایی اشاره نمودند.