تاریخ ارسال

برگزاری سومین جشنواره طبخ آبزیان در استان سیستان و بلوچستان- شهرستان مرزی سراوان

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات آبهای داخلی استان سیستان و بلوچستان، دومین جشنواره طبخ ماهیان آب شیرین و غذاهای محلی با ماهی در کمتر از یک ماه در شهرستان مرزی سراوان با حضور مدیر کل شیلات استان و مسئولین شورای اداری شهرستان و شرکت چشم گیر بانوان در محل سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان سراوان برگزار گردید.

  آقای دهقان، رئیس اداره شیلات شهرستان سراوان با اعلام این خبر افزود در این جشنواره که با همکاری فرمانداری،اداره آموزش و پرورش و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سراوان  برگزار شد بیش از 200 نمونه غذای پخت شده از ماهی توسط بانوان شهرستان در معرض دید حضار شرکت کننده قرار گرفت.

سیستانی مدیر کل شیلات استان نیز در این مراسم، طی سخنانی ضمن ارائه فعالیت ها و اقدامات شیلاتی صورت گرفته در سطح شهرستان سراوان، به اهمیت برگزاری چنین جشنواره هایی به خصوص در جنوب استان که سرانه مصرف ماهی کمتری نسبت به سایر شهرستان های استان دارند اشاره نمود و هدف از برگزاری این جشنواره ها را ارتقای فرهنگ آبزی مصرفی، تنوع بخشی در طبخ انواع ماهی، آشنایی مردم با فواید ماهی و نهایتا"  بالا بردن میزان سرانه مصرف ماهی بیان نمود.

همچنین در پایان مراسم پس از ارزیابی غذاها توسط داوران، به تعدادی از شرکت کنندگان که امتیاز بالاتری کسب کرده بودند جوایزی اهداء گردید.

گفتنی است شهرستان سراوان در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان و در نزدیکی مرز پاکستان یکی از شهرستان های پرجمعیت استان می باشد.