تاریخ ارسال

اجرای طرح‌های تلفیقی در جوامع روستایی، الگویی مناسب جهت ایجاد اشتغال پایدار، ارتقاء بهره وری، افزایش راندمان و درآمد روستائیان

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی)؛

مهندس شاهرودی مدیر کل شیلات استان در بازدید از طرح‌های تلفیقی شهرستان زهک ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت در استان های گرم و خشک مانند استان سیستان و بلوچستان که دارای محدودیت منابع آبی می باشند اجرای طرح‌های تلفیقی پرورش ماهی، کشاورزی و دامپروری بهترین راهکار جهت بهره وری بهینه از منابع در دسترس می باشد.

ایشان ضمن اشاره به تجربه موفق اجرای طرح‌های تلفیقی در استان، گسترش و ترویج چنین طرح هایی که نقش مهمی در اشتغال و ماندگاری جامعه روستایی دارد را ضروری دانستند.

مهندس شاهرودی، طرح 46 هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان را فرصت مغتنمی جهت توسعه ی طرح‌های تلفیقی برشمردند که در صورت اجرا می تواند الگوی توسعه ای مناسبی جهت انجام فعالیت های مختلف در مجاورت استخر های دومنظوره باشد.

گفتنی است در این بازدید، مدیر کل شیلات استان به همراه نماینده ولی فقیه در اداره کل از چندین طرح تلفیقی واقع در شهرستان زهک که در آنها فعالیت های مختلف از قبیل پرورش متراکم ماهی قزل آلا، پرورش ماهیان گرمابی، دامپروری، پرورش مرغ و اردک، کشت محصولات گلخانه ای، زراعی و باغی در حال انجام بود بازدید نمودند.