تاریخ ارسال

برگزاری جشنواره طبخ آبزیان در شهرستان مرزی هیرمند

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات آبهای داخلی استان سیستان و بلوچستان، جشنواره طبخ ماهیان آب شیرین وغذاهای محلی با ماهی، همزمان با هفته سلامت  با عنوان ماهی غذای سلامتی در روز چهارشنبه مورخ 05/02/97 در شهرستان مرزی هیرمند با مشارکت فرمانداری، مدیریت آموزش و پرورش، اداره شیلات شهرستان  و اداره کل شیلات استان در محل سالن سالن اجتماعات آموزش و پرورش و با حضور چشمگیر بانوان برگزار شد. در این جشنواره نزدیک به120 نوع غذای طبخ شده  با انواع ماهیان آب شیرین ارایه شد و مورد استقبال گسترده مردم قرار گرفت.

سیستانی، مدیرکل شیلات استان در این مراسم اظهار داشت: برگزاری این جشنواره در راستای سیاست های سازمان شیلات ایران می باشد و هدف از برگزاری آن را ترویج فرهنگ آبزی مصرفی، آموزش روش های مختلف طبخ ماهی، افزایش سرانه مصرف آبزیان، نهادینه نمودن شعار "ماهی غذای سلامتی" و نهایتا" کمک به پایداری حلقه تولید بیان نمود.

وی در ادامه افزود در طی سال های گذشته شیلات اقدامات در خور تحسینی در جهت افزایش تولید و به تبع آن سرانه مصرف آبزیان صورت داده است به طوری که در حال حاضر سرانه مصرف ماهی در ایران به حدود 6/10 کیلوگرم  و سرانه مصرف آبزیان در استان  نیز نزدیک به همین مقدار رسیده است هر چند که این مقدار حدود نصف سرانه مصرف آبزیان در دنیاست و با شرایط ایده آل فاصله دارد. وی همچنین اظهار داشت برنامه آتی شیلات استان برگزاری این جشنواره ها در بیشتر شهرستان های استان است.

    دراین مراسم، امام جمعه محترم شهرستان نیز از نقش پررنگ شیلات در امر تولید و اشتغال در شهرستان مرزی هیرمند تقدیر کرده و برگزاری این جشنواره را اقدام خوبی در زمینه افزایش مصرف ماهی عنوان نمودند.

شایان ذکر است در این مراسم که با حضور مسئولین فرمانداری و شورای اداری شهرستان برگزار شد با رای داوران، تعدادی از شرکت کنندگان با کسب امتیازهای لازم به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند و با اعطای لوح تقدیر و جوایز از زحمات ایشان تقدیر شد.