تاریخ ارسال

جشنواره طبخ ماهیان آب شیرین وغذاهای محلی با ماهی در سیستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات آبهای داخلی سیستان و بلوچستان جشنواره طبخ ماهیان آب شیرین و غذاهای محلی ماهی  با عنوان ماهی غذای سلامتی در شهرستان زابل درتاریخ 25/10/96 با مشارکت فرمانداری ،مدیریت آموزش و پرورش شهرستان زابل و اداره شیلات شهرستان در محل سالن خانه معلم با حضور بانوان  شرکت کننده با طبخ قریب به  50 نوع غذای با انواع ماهیان  برگزار شد و مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت.

زارع جوان رئیس گروه صنایع شیلاتی و بازار آبزیان شیلات استان در این مراسم اظهار داشت: برگزاری این جشنواره را پیرو اهداف و سیاست های ترویجی سازمان شیلات ایران عنوان نموده و هدف از برگزاری این جشنواره نیز فرهنگ‌ سازی در راستای مصرف غذاهای آبزی در راستای ترویج فرهنگ مصرف آبزیان، آموزش روش های مختلف طبخ، به منظور افزایش مصرف سرانه آبزیان بیان نمود .

ایشان افزودند سرانه مصرف ماهی در کشورربیش از 10 کیلوگرم و استان  را حدود 9 کیلو گرم اعلام و هدف از برگزاری این جشنواره را ،توسعه فرهنگ آبزی مصرفی و ارتقاء سرانه مصرف آبزیان برشمرد و اظهار امیدواری کرد. شیلات درکنارسایر کارهای محوری و زیربنایی توجه ویژه ای به امربازارآبزیان و دسترسی مردم به محصولات شیلاتی دارد  که انشالله بتوانیم در طول سال در سایر شهرهای استان این نوع جشنواره را برگزار نمائیم وهرساله شاهد افزایش سرانه مصرف ماهی دراستان باشیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل نیز در این مراسم ضمن تشکر از اداره کل شیلات جهت رونق ایجاد شده در امر پرورش ماهی درشهرستان، برضرورت اجرای جشنواره های متعدد به خصوص در مناسبت های ویژه از جمله ایام دهه مبارک فجروایام عید نوروز جهت افزایش و تنوع بخشی در مصرف ماهی تاکید نمودند.

در این جشنواره  که  با حضور فرماندارشهرستان زابل ،تعدادی از اعضاء شورای شهر و مدیر آموزش و پرورش وتعدادی دستگاههای اداری برگزار شد تعدادی از غذاهای محلی از جمله دوغ ماهی ، ماهی تنوری که به دست فراموشی سپرده شده بود ارائه که پس از رای داوران تعداد ده نفر با کسب امتیازهای لازم به عنوان نفرات برتر انتخاب و به رسم یادبود و قدردانی به آنان لوح تقدیر و جوایز اهداء شد.